Pērļu vanna un zīdaiņu peldināšana


Labvēlīga iedarbība uz zīdaiņa attīstību ir arī ūdens terapijai. Šī ietekme uz tikko piedzimušo bērna organismu var pamatot ar ilgstošo augļa attīstību „ūdens”  vide un peldēšanas refleksu saglabāšanos pēc dzimšanas. Peldēšanas laikā kustības, ko ūdenī bērns veic profesionāla fizioterapeita vadībā un vecāku tuvumā, stimulē refleksu attīstību vājākiem bērniem un samazina uzbudinājumu aktīvākiem, jo, peldot ūdenī, tiek nodarbināta visa muskulatūra.   Zīdainim ir iespējas izbaudīt peldēšanās kustību prieku lielā ūdens daudzumā, vienlaikus saņemot veselīgu fizisko slodzi un pilnīgu relaksāciju. Peldot bērns tiek ievietots ierastajā vidē (ūdenī), kas ietekmē uz zīdaini  relaksējoši, dodot viņam  psiholoģiskā komforta sajūtu.

Pērļu vannas procedūru laikā vienā minūtē  vannas ūdenī iekļūst 1m³ sasildīta, ar skābekli bagātināta gaisa. Tas saskaras ar ādu miljons skābekļa burbulīšu veidā, kas kā mazas veselības pērlītes izplūst pa ķermeņa ādu.

Pērļu vannas laikā gaisa burbulīši, paceļoties augšup vannā, mehāniski un termiski patīkami kairina mazuļa ādu. Pērļu vannas ar skābekļa dziedniecisko iedarbību veicina organisma vispārējo relaksāciju zīdainim mazinot muskulatūras hipertonusu, pozas asimetriju, pozitīvi ietekmējot centrālo nervu sistēmu, ka arī ādu, saistaudu  un kaulu sistēmu, uzlabo asinsriti, aktivizē vielmaiņu. Pērļu vanna ar ozonu uzlabo imūnsistēmu, jo aktīvais skābeklis, kurš radies no ozona caur ādu un elpošanas ceļiem nokļūst asinīs, stimulējot organisma pretestības spējas.

''Pērļu vannu skābekļa dziedinošā iedarbība uzlabo īmūnsistēmu!''